Що таке рамка смартфону? Минуле, сьогодення та майбутнє

- 1. Вступ.
- 2. Процес зменшення рамок дисплею.
- 3. Інтеграція додаткових елементів управління.
- 4. Майбутнє рамки смартфонів.
- 5. Переосмислення безпеки пристроїв.
- 6. Висновки.
Вступ
Зовнішні рамки матриці смартфону - це горизонтальні та вертикальні складові дисплея, які бачить користувач у активованому стані пристрою. Основне завдання - захист матриці пристрою від фізичного пошкодження у разі удару чи падіння. Окрім того, рамки полегшують утримування телефону у руці, та захищають його від помилкових спрацьовувань торкання екрану.
Як і з корпусом телефону, залежно від параметрів моделі та її покоління розмір та форма рамки можуть значно змінюватися. Як правило, старі моделі мали широкі рамки, а сучасні моделі прагнуть безрамкового дизайну, що відносно зручно у виробництві та допомагає збільшити корисну площу екрану без збільшення розмірів смартфона.
Рамки дисплею можуть бути виконані у: пластиці, алюмінію або навіть сталі. На вибір впливає не тільки довговічність інструменту, але також його вага та зовнішній вигляд. Сам собою дизайн рамки вже повністю обумовлює стиль самого пристрою.
Безперечно, рамка дисплея, окрім свого прямого завдання - захисних функцій, також є важливою зовнішньою ознакою всього смартфону.
Процес зменшення рамок дисплею
На зменшення рамок кожен виробник витратить різні бюджети, оскільки це дуже складно скомпонувати. До цього процесу у кожного будуть свої погляди, хоч і приголомшливо із боку, але це вимагатиме величезної кількості зусиль над проектуванням та розташуванням таких внутрішніх частин смартфону, як камера, динамік, мікрофон та датчики. Проектувальники працюють над новими системами установки дисплеїв та навпаки просувають інші основні частини, щоб впоратися із рамками й стилем пристрою.
Хоча із часом рамки стають усе менше, вони все ж таки залишаються ключовими для захисту дисплею. Смартфони стають більш крихкими та схильними до пошкоджень без рамки, саме тому виробники намагаються відповідати перевагам користувачів та підвищувати міцність пристроїв. Вони досягають цього за допомогою розумних конструктивних рішень та використання довговічних матеріалів для зниження ризиків.
Скорочення рамок також впливає на фронтальну камеру та датчики. Виробники використовують різні способи для цього, такі як висувні камери, камери під дисплеєм та маленькі датчики, які можна розміщувати прямо на екрані. Ці інновації звільняють місце на лицьовій стороні пристрою, одночасно досягаючи своєї мети.
Ці методи можуть бути дуже корисними, але водночас мають недоліки. Висувні камери мають тенденцію бути менш міцними, тоді як камери під дисплеєм поступаються стандартним щодо якості. Крім того, інтеграція датчиків у екран збільшує складність необхідної технології, що впливає на вартість виробництва.
Скорочення рамок призвело до нової доби дизайнерських рішень, які включають "поглиблення", "вирізи" та "крапчасті" форми для фронтальних камер та датчиків. З цими інноваціями екрани стають привабливішими, а загальна бажана площа дисплеїв збільшується.
Смартфони без рамок мають особливу рису - вигнуті краї дисплея, що зливаються із корпусом, візуально стираючи межі між екраном та смартфоном. Це покращує інтерактивність пристрою, оскільки дозволяє робити дії на межі дисплея, а також створює ефект повного занурення.
Отже, зменшення кордонів - це постійна боротьба за спробу досягти ідеалу між естетикою, функціоналом, довжиною життя виробу та ціною. Безумовно, бренди продовжують розробляти нові технології, що, у свою чергу, наближає мрію про безрамковий смартфон.
Інтеграція додаткових елементів керування
Боротьба за кожен міліметр дисплею може призвести до несподіваних нововведень у розробці конструкції. Ось, наприклад, з'явилася цікава ідея: використовувати п'єзоелектричні динаміки, які безпосередньо вбудовуються у екран пристрою. Таким чином, можна позбавитися звичної конструкції динаміка, що знаходиться над дисплеєм й тим самим частково звільнити рамку.
Це інший важливий момент: адаптивна зміна розміщення та розмірів інших деталей, таких як датчик наближення та датчик освітленості теж мають значення. Бренди повинні робити їх такими блискучими, щоб вони не кидалися у очі і як правило, використовують нові технології та матеріали. Усе це спрямоване на створення цілісного монолітного дисплея.
Серед виробників смартфонів сьогодні триває перегони за кращу форму або навіть функцію рамки. Її функції варіюються від класичних декоративних та захисних до інтеграційних функцій, таких як сенсорні панелі або елементи керування гучністю. Деякі моделі використовують сенсори, які активуються під час стиснення корпусу, пропонуючи додаткову функціональність без потреби у кнопках.
Майбутнє рамок смартфонів
Майбутнє рамок смартфонів, ймовірно, пов'язане із тим, що рамки матимуть більше меж, інтегрованих у оболонку пристрою та зроблять межі невидимими. Подальший розвиток гнучких дисплеїв та сучасних матеріалів може призвести до винаходу смартфонів із повністю новим дизайном або безрамковим екраном як основною особливістю пристрою.
Найближчими роками ми, ймовірно, станемо свідками нових досягнень у технологіях розміщення камер та сенсорів під екраном, що значно підвищить їхню функціональність, що не має аналогів у інших пристроїв. Також можуть з'явитися нові методи проектування передньої панелі із використанням гнучких дисплеїв, а також інших нових технологій.
Нові моделі керуватимуться простими жестами у повітрі та у майбутньому користувачеві не знадобляться спеціальні маніпулятори. Тепер керувати функціями смартфона можна простим помахом або легким дотиком до невидимої поверхні навколо пристрою. Такі технології розпізнавання та управління жестами безперечно стають одним із важливих питань для обговорення у майбутньому.
Переосмислення захищеності пристроїв
Зауваження щодо захисту пристроїв еволюціонують так само, як і дизайн нових компактних смартфонів. Усунення рамок обумовлюватиме дизайнерів до нововведень та сучасного дизайну телефонів. Порожній екран сучасних телефонів, що результує, спонукає дизайнерів встановити нові захисні заходи для смартфонів. Технології амортизації та нанокомпозитні матеріали можуть допомогти у створенні міцніших засобів захисту для телефону, що знаходиться у руці.
Крім того, відхід від фізичної рамки пристрою служить основою козирем пристрою. Усі Android та Apple смартфони наступного покоління тепер зможуть позбавити себе непотрібних роз'ємів і портів та дозволять користувачам позбутися дротових технологій, підвищуючи зручність та комфорт у користуванні.
Останнє стосується саме того, як відсутність обмежень стане каталізатором змін у світі доповненої та віртуальної реальності. Велика освітленість для екрану, а також ліквідація будь-якого приводу для фізичних блокувань дозволить користувачам краще занурюватися у віртуальні світи та відкривати нові горизонти для відпочинку, навчання та роботи. Смартфон, із іншого боку, служитиме вікном у великий цифровий простір.
Інша сторона питання - інтеграція штучного інтелекту у керування смартфоном. Це також може зменшити потребу у механічних елементах керування на рамці. Інтуїтивно, користувачі поводженням із голосовими командами, контекстним розпізнаванням та прогнозом можуть спростити контроль над пристроєм, звівши до мінімуму використання кнопок та сенсорних панелей.
У концепції рамка смартфону еволюціонує у елементи, які не видно, але виконуватимуть якісь функції. У його рамки трансформується від захисного матеріалу до елемента керування відразу кількома компонентами, поміщеними у нього, які здатні враховувати потреби користувача та забезпечувати максимальний комфорт при використанні смартфону.
Висновки
Усунення фізичних рамок відкриє безмежний потенціал дизайну смартфонів. Відсутність країв дозволить виробникам досліджувати нові форми та матеріали, які будуть більш ергономічними та візуально привабливими. Поверхня смартфона буде гладкою та безшовною, що позитивно позначиться на тактильних відчуттях та загальному задоволенні від використання пристрою.
Зрештою еволюція країв смартфонів глибоко пов'язана із розвитком технологій та прагненням до більш природних та комфортних взаємодій із пристроєм. Перехід до управління жестами, голосом та штучним інтелектом спростить використання смартфонів та перетворить пристрої на універсальні інструменти для багатьох аспектів повсякденного життя.
Окрім того, ця трансформація призведе до ефективнішого використання екрану. Відсутність фізичних кнопок та рамок збільшить розмір дисплея без розширення розмірів пристроїв. Це має вирішальне значення для тих, хто активно використовує смартфони для перегляду відео, ігор чи роботи із графікою.